Güvenevler Mahallesi 29063 Nolu Sokak No:18 Ay Plaza - Şehitkamil / Gaziantep
title icon
DOLAR

ALIŞ: 5,69 - SATIŞ: 5,70

title icon
EURO

ALIŞ: 6,39 - SATIŞ: 6,40


GENCİ POLİS VE GAZETECİ İKNA ETTİ


GENCİ POLİS VE GAZETECİ İKNA ETTİ

Gaziantep';in Şahinbey ilçesi Hürriyet Caddesi';nde bulunan üst geçide çıkan Mehmet C., kendisinin madde bağımlısı olması nedeniyle tedavi gördüğünü ve polisin kendisine hak etmediği şekilde davrandığını ileri sürerek intihar etmek istedi. Üst geçidin bulunduğu ve ana güzergahdaki yol trafiğe kapanırken bölgeye çok sayıda polis ile itfaiye ekipleri sevk edildi. Üst geçidin hemen altına şişme yatak gerilirken, polis ve itfaiye erleri dakikalarca şahsı ikna etmeye çalıştı.
Elinde permatik, yüzünde peçe
Yaklaşık 10 metre yüksekteki korkuluklarda oturan Mehmet Ç';nin elinde bulunan bir permatik, yüzünde ise peçe gibi sardığı iç çamaşırı dikkat çekti. Menmet Ç, polisin tüm çabalarına rağmen aşağıya inmeyi kabul etmezken, bölgede toplanan onlarca kişi ise ilgiyle olan biteni izledi. Kimileri ise cep telefonu yaşanılanları görüntülemeye çalışırken, ulaşıma kapanan yol nedeniyle çevre yollarda da trafikte yoğunlaşmalar meydana geldi.Polisler ise şahsa sıkıntısını gazetecilere anlatabileceğini söyleyerek, eylemi sonlandırmasını istedi.
Gazeteciyi çağırdı kimliğine baktı
Mehmet C, polisin bu teklifi üzerine ise gazetecinin kimliğini göstermesini istedi. Kimliğe baktıktan sonra röportaj yapmak istediğini söyleyen Mehmet C, itfaiye aracındaki merdiven ve sepet yardımıyla gazetecinin yanına çıkarılmasını istedi. Polis ve itfaiye ekipleri ile birlikte gazeteci de itfaiye aracındaki merdivenin sepetine binerek, Mehmet C';nin yanına çıktı. Yaklaşık 10 metre yüksekte röportaj veren Mehmet C, kendisinin madde bağımlısı olduğunu ama AMETEM';de tedavi gördüğünü ifade etti.

 

Gaziantep Radyo Televizyon

BENZER HABERLER

Gaziantep Radyo Televizyon

İletişim Bilgilerimiz

Telefon numaramızdan ve mail adresimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

+90 342 230 36 36

info@grt.com.tr