Güvenevler Mahallesi 29063 Nolu Sokak No:18 Ay Plaza - Şehitkamil / Gaziantep
title icon
DOLAR

ALIŞ: 5,73 - SATIŞ: 5,74

title icon
EURO

ALIŞ: 6,33 - SATIŞ: 6,34


Taekwondocular 2 bronzla döndü
Taekwondocular 2 bronzla döndü

Taekwondocular 2 bronzla döndü

Türkiye Para-Taekwondo Avrupa Şampiyonası’nda Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü sporcuları 2 bronz madalya ile şehre döndü. Milli takım ise toplamda 3 altın 4 bronz madalyanın sahibi oldu. 
Avrupa Para-Taekwondo Birliği (EPTU) tarafından Polonya’nın başkenti Varşova’da düzenlenen şampiyonaya para-taekwondonun 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’na dahil edilmesi ve sporun yaygınlaşması adına Avrupa kıtası dışından ülkeler de katıldı. 30 ülkeden 130 sporcunun mücadele ettiği şampiyonada Türkiye 9’u erkek, 3’ü bayan olmak üzere 12 sporcuyla madalya kovaladı. Türkiye, şampiyonada 3 altın ve 4 bronz madalya kazandı. Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü sporcularından Mahmut Bozteke ve Serkan Serpici ise madalya için tatamide ter döktü. 61 kilogramda tatamiye çıkan Gaziantepli sporcu Mahmut Bozteke bronz madalya kazanırken, 75 kilogramda tatamiye çıkan Serkan Serpici de bronz madalyanın sahibi oldu.
Taekwondocuları unutmadı
Gaziantepli sporcuların 2 bronz madalya ile şehre dönmelerinin ardından Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir sporcuları tebrik etmeyi unutmadı. İl Müdürü Demir sporcuların bu başarılarından mutlu olduklarını ifade ederek, “Böylesine güzel başarılara imza atıldıkça bizlerde mutlu oluyoruz. Sporcularımız için elimizden gelenin her zaman en iyisini yapmaya çalışıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Avrupa Para Taekwondo Şampiyonası’nda derece yapan sporcularımız Mahmut Bozteke ve Serkan Serpici’yi canı gönülden tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Aynı zamanda yanlarında olduğumuzu da bir kez daha vurgulamak istiyorum” diye konuştu.

Gaziantep Radyo Televizyon

BENZER HABERLER

Gaziantep Radyo Televizyon

İletişim Bilgilerimiz

Telefon numaramızdan ve mail adresimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

+90 342 230 36 36

info@grt.com.tr