Güvenevler Mahallesi 29063 Nolu Sokak No:18 Ay Plaza - Şehitkamil / Gaziantep
title icon
DOLAR

ALIŞ: 5,68 - SATIŞ: 5,69

title icon
EURO

ALIŞ: 6,28 - SATIŞ: 6,29


OTURMAYA GELMEDİM
OTURMAYA GELMEDİM

OTURMAYA GELMEDİM

Frankfurt’tan Galatasaray’a daha sonra Konyaspor’a ve son olarakta Büyükşehir Gaziantepspor’a transfer olan genç yıldız Okan Derici gazetemiz spor servisine özel konuştu... Almanya’da doğup büyüdüğünü aslen Kırklareli olduğunu belirten Okan Derici futbola 4 yaşında babasının kendisini keşfetmesi ile başladığını söyledi. Büyükşehir Gaziantepspor gibi bütün donanımlara sahip bir kulüpte oynayacak olmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade eden genç yetenek Okan Derici bu takımın kesinlikle Süper Lig’i hakettiğini söyledi. 

BüYüKŞEHiR MüTHiŞ BiR KULüP

İlk Gaziantep’e Bülent Bölükbaşı ve Ali Güneş ile görüşmeye geldim. Güzel bir yaklaşım oldu. Dışardan konuştuğum arkadaşlarımdanda olumlu referans aldım. Gelip görmek istedim ve tesisi gördüğümde zaten çok etkilendim. Müthiş bir kulüp. Kesinlikle Süper Lig’de olmayı hak ediyor. Ondan sonra Avrupa’ya gitmesi lazım. Kulübe ve yapılandırmaya, alt yapıya bakıyosun gerçekten çok farklı. 

OYNAMAYA GELDiM

Burada takımı üst lige çıkarmak için üzerine düşen her ne ise yapacağının dile getiren Okan Derici; “Herkesin ortak hedefi takımın başarılı olması. İnşallah güzel bir sezon geçiririz. Oturmaya gelmedim. Hocam şans verirse elimden gelen herşeyi yaparım. Oynamaya geldim yani. “ dedi. 

HAYALiM GALATASARAY’DA OYNAMAKTI

Takım tutmak yanlış olur profesyonel davranmak zorundayız. En büyük hayalim Galatasaray’da oynamaktı. Allah 18 yaşında nasip etti bana bunu. İlk etapta takımımın başarısı için çaba sarfedeceğim. Sonrasında ne olur tabiki ben bilemem. 

ABi KARDEŞ ORTAMI VAR

Transferlere bakılırsa bu ligin deneyimli oyuncuları transfer edildi. Abi kardeş ortamı var. Bir aile ortamı var. Herkes birbirine sahip çıkıyor ve saygılı davranıyor. Bunlar çok güzel şeyler. Takım olarak bu ligin en iyi oyuncu kadrosuna sahip takımlarından biriyiz. 

18 YAŞINDA GALATASARAY’A TRANSFER OLDUM

16 yaşında Almanya’nın Frankfurt takımı ile idmanlara çıktığını ve ardından profesyonel futbol kariyerinin başladığını ifade eden Okan Derici; “Almanya’da doğdum ve büyüdüm. Ailem Almanya’da yaşıyor aslen Kırklareli’liyim.  4 yaşında Almanya’da oturduğumuz köyde bir takım vardı orda futbola başladım. Babam beni aldı götürdü takıma ve öyle başladım.  İlk etapta spor yapmakla başlıyorsun sonra futbolun amacına uygun bir şekilde kendimi geliştirdim. Sonra kademe kademe yükseldim. 14 yaşında Frankfurt’a transfer oldum. 16 yaşında A takımal idmanlara çıktım. 18 yaşında Galatasaray’a transfer oldum derken şu an Büyükşehir Gaziantepspor’a geldim.

TARAFTAR ARKAMIZDA DURSUN

Passolig’in etkisi var. Bizim için taraftar çok önemli. 12’inci adamdır bizim için. Bize gaz verip tam yorgunluğun bitkinliğin olduğu yerde onların tezahüratlarıyla mücadeleden kopmazsınız. İnşallah bu senede gelirler ve bizim arkamızda dururlar. 

BÖLÜKBAŞI  BİZE KARŞI POZİTİF

Antrenmanların tam bir kamp havasında geçtiğini belirten Derici; “Bülent Bölükbaşı çok iyi davranıyor. Yeri geliyor abi kardeş ilişkisi oluyor. Kulübe geldiğim andan itibaren herkesi çok pozitif gördüm. Bülent hoca ile hedefe yürüyeceğiz.

ZİRO MÜTHİŞ ÇALIŞTIRIYOR

Ziro’ya gelince  sağolsun biraz zorluyor bizi ama tabi bunlar kampta olacak şeyler. Şu an bu antrenmanları yediğimiz takdirde sezon içerisinde meyvelerini alacağız. “ şeklinde 

konuştu.  RÖPORTAJ: ALİ BUDAK

Gaziantep Radyo Televizyon

BENZER HABERLER

Gaziantep Radyo Televizyon

İletişim Bilgilerimiz

Telefon numaramızdan ve mail adresimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

+90 342 230 36 36

info@grt.com.tr