Güvenevler Mahallesi 29063 Nolu Sokak No:18 Ay Plaza - Şehitkamil / Gaziantep
title icon
DOLAR

ALIŞ: 5,75 - SATIŞ: 5,76

title icon
EURO

ALIŞ: 6,33 - SATIŞ: 6,35


SALiH SEZGiN HEDEFE iNANIYOR
SALiH SEZGiN HEDEFE iNANIYOR

SALiH SEZGiN HEDEFE iNANIYOR

Transferleri yaparken kulübün mali yapısını düşünerek hareket ettiklerini belirten Sezgin kulüplerinde şampiyonluk yaşamış tecrübeli oyuncularıda takıma kazandırarak hedeflerini yukarıda tutmak adına önemli işler yaptıklarını söyledi. Bu senenin bambaşka bir sezon olacağını ifade eden Sezgin taraftarları heyecanlandıracak bir takım izlettireceklerini söyledi. 

NOKTA TRANSFER 

YAPMAYA ÇALIŞTIK

 

Başkan Osman Toprak’ın desteğini alarak takıma nokta transferler yapma konusunda büyük emek harcadıklarını ifade eden Salih Sezgin; “ Öncelikle yeni sezon fair play doğrultusunda sakatsız bir sezon geçirmeyi diliyorum. Bu benim üçüncü sezonum futbol şube sorumlusu olarak. Yapılan transferlerde ve yapılanmaya bakılırsa hem bu yeni yapılanmanın vereceği meyveları düşünürek farklı bir heyecan yarattığını düşünüyorum. Şimdi biz bu yapılanmaya girerken başta başkanımızın desteğini alarak nokta transferler yapmaya çalıştık. Tabi bu nokta transferleri yapmaya çalışırkende mali boyutuda göz önünde bulundurduk. Aldığımız futbolculara bakarsak hepsi kendini kanıtlamış oyunculardı. Muhammet Reis geçen sene Karabükspor’da şampiyonluk yaşamış. Yasin Palaz Alanyaspor’da, Uche Kalu Adanaspor’da şampiyonluk yaşamış ve bu ligin gol kralı olmuş. Böyle oyuncuları kadromuza kattığımız için bize ayrı bir heyecan veriyor. Olumlu tepkilerde alıyoruz. Bambaşka bir sene olacak. İnşallah şu olumsuz dönemlerde insanların yüreğine su serpeceğiz. Ve taraftarlarımızı tekrar spora bağlayacak, trübünlere çekecek onları heyecanlandıracak transferler yapmaya çalıştık. İnşallah bunuda hep beraber başaracağız. “ dedi. 

 

BÜLENT BÖLÜKBAŞI’NA İNANCIMIZ TAM

 

Takımı çok iyi tanıdığı için kendisinin geçmiş futbol yaşantısınıda baktığımız zaman her zaman kişiliği ve karakteriyle her zaman ön plana çıkan bir isimdi.  Zaten hiç tereddütümüz olmdan bu göreve layık gördük ve getirdiik. Gayette hocamızdan memnunuz ilişkilerimiz çok sıcak. Her türlü sorunları beraber çözüm arıyoruz ve çözüyoruz. Bu doğrultuda Bülent hocamıza inancımız tamdır. 

 

ERKEN FiNAL GiBi GöRDüM

 

Fikstür çekildiği zaman bende bir his oluştu. Bu his oynayacağımız takımlara baktığımızda erken final niteliği gibi görünmesiydi. Nasıl ilk hafta Göztepe ile oynuyoruz. Tabi onlarda kendi çaplarında transferlere bakıldığı zaman onlarda yeni bir oluşuma girdi. Onlarda tamamen üst lige odaklandıkları için ciddiye almamız gerekiyor ilk maçımızı. ilk 4 maçımız bizim çok zorlu olacak. İkinci hafta yine Bandırma ile oynayacağız. Ardından Adana Demirspor. Ligde iddialı olan bir takım. Her zaman zoru başarmak gibi bir düşüncem olduğundan dolayı konsantre daha farklı olacaktır. Benim için her zaman zor kolay olduğu için inşallah umduğumuz gibi ilk 3 haftayı 9 puanla kapatırız diye umut ediyorum. 

 

HEDEFiMiZ iLK 6’NIN 

iÇiNDE OLMAK

 

Geçen sene yine sezon başında Topuk Yaylası’nda konuştuğumda iddialı transferler yaptığımız için taraftarların beklentiside bizim gibi üst sıralar oldu. Biz geçen sene ağırlık genç oyunculardan kurulu bir takım yaptığımız için ilk olarak hedefimiz ligde iyi bir futbol izlenimi bırakmak ve 3 yıl içinde üstüne koyarak üst lige takımı çıkarmaktı. Ancak zaman içerisinde aldığımız sonuçlarla bir an da taraftarlarında beklentisi bizimde beklentimiz takımda farklı oldu. Benim bir sözüm vardır her zaman inandığım. Her nerede olursanız olun elinizdeki malzeme ile yapabileceğinizin en iyisini yapın. Biz şimdi elimizdeki malzemeyle en iyisini yapmaya çalışacağız. Tabiki hedefimiz ilk 6’nın içinde olmak. 

ÜÇ GURUBA AYIRDIK

Transferlere baktığımız vakit genç, orta gurup ve bir üst oyuncu olmak üzere üç guruba ayırdık. Her sekmentte oyuncu gurubumuz var. Farkındaysanız üst sekmend oyuncular bu ligde kendini kanıtlamış oyuncular, orta gurup oyuncular direk takımda oynayabilecek oyuncular alt sekmenttekiler ise genç oyuncular yani ileriye dönük kendisini geliştirebilen tabi bunun yanında o gençlerden alt yapıda kiralık gönderdiğimiz oyuncular var. Onun için transferler konusunda politikamız mali yönde disiplinli bir şekilde hareket etmek. Hem kaliteli oyuncuları kadroya kazandırmak hem de direk oynayabilecek oyuncuları takıma kazandırmak. Hani transfer edipde tutarmı tutmazmı gibi bir transfer politikamız olmadı. Doğru oyuncular üzerinde yoğunlaşarak nokta atış yapmak istiyoruz. Yaptığımız transferlerdende bunu görmek mümkün. Tabi bir veya iki takviyemiz daha olacak bunlarda takıma katıldığı vakit daha farkıl bir Büyükşehir Gaziantepspor ortada olacaktır.

İKi KARDEŞ BiRBiRiYLE KAVGA EDER Mi..?

Biz deplasmana gittiğimiz zaman yöneticilerde şöyle bir algı oluşuyordu. Siz Gaziantep Büyükşehir Belediyesi takımısınız siz kurum takımısınız. Mali ve siyasi yönden gücünüz var gibi bizi zan altında bırakacak baskı oluşturuluyordu. Biz de isim değişikliğini farklı bir heyecan boyutu kazansın diye gündemimize aldık. Yoksa iki kardeş birbiriyle kavga edermi. Gaziantepspor’da bu memleketin takımı. Bu şehir iki takımı birden kaldırabilecek bir potansiyele, nüfusa sahip. Ama biz zamanında statları tıklım tıklım dolduran günleri hatırlıyoruz. Biz o heyecanla hareket ediyoruz. Hem Büyükşehir’i hem Gaziantepsopr’u birleştirici el ele verip o taraftarları stada çekme gayreti içerisindeyiz. Biz Büyükşehir Gaziantepspor olmakla Süper Lig’deki takımımız Gaziantepspor’a rakip çıkma gibi bir durum söz konusu değil.

VATAN DEYiNCE AKAN SULAR DURUR

15 Temmuz’da haince yapılan darbe girişiminede değinen tecrübeli yönetici Salih Sezgin; “Vatan deyince akan sular durur. Bunu anlatabilecek hiç bir cümle yok. Millet, vatan denince akan sular durur. Bizim milletimizin kanında her zaman vardır. Biz bu darbe girişimini ekranlarda gördüğümüz vakit ne olduğunu anlamaya çalıştık. O sela yı duyduktan sonra insanın gözünden yaş gelmeme gibi bir lüksü olamazdı. Tabiki Allah’a binlerce şükür halkımız milletimiz hepimiz el ele göğüs göğüse vererek demokrasinin arkasında olduk. Meydanları tanklar değil meydanları milletin doldurduğunu gördük. Türk’ün gücünü tüm dünyaya göstermiş olduk. Bu da ayrı bir duygu yaşatıyor. Tabi aradan 3-4 gün geçince o tankların önüne duran, mermilere karşı yürüyen insanların videolarını gördükçe tüylerimiz tiken tiken oluyor. Herkes bir fedakarlık içerisinde tabi konu vatan olunca insanlardaki iman gücü daha farklı bir boyuta ulaşıyor. Bu konuda herkes el ele göğüs göğüse verdiği sürece bu milletimiz, devletimiz her zaman Allah’ın izniyle ayakta olacaktır. Bu zorlu süreçte Allah devletimize zeval vermesin. Millet dik durdukça hiç bir zaman bu devlete, millete birşey olmayacaktır. İnşallah bu kötü günler kısa sürede geçecektir. İnsanlar darbe olduğu gün ekonomomiz çökermi gibi farklı düşünceler içerisindeydi. Ama dünyada hiç bir ülke darbe olupta pazartesi günü sabah uyandığı vakit hiç kimse ekonominin bu kadar ayakta duracağını tahmin edemiyordu. Bu dünyada eşi benzeri olmayan bir durum. Allah Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve milletimize güç versin. Bu ülke hepimizin. “ şeklinde konuştu. ROPÖRTAj: ALİ BUDAK

Gaziantep Radyo Televizyon

BENZER HABERLER

Gaziantep Radyo Televizyon

İletişim Bilgilerimiz

Telefon numaramızdan ve mail adresimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

+90 342 230 36 36

info@grt.com.tr