Güvenevler Mahallesi 29063 Nolu Sokak No:18 Ay Plaza - Şehitkamil / Gaziantep
title icon
DOLAR

ALIŞ: 5,73 - SATIŞ: 5,74

title icon
EURO

ALIŞ: 6,33 - SATIŞ: 6,34


Başkan Osman Toprak; DOBRA DOBRA KONUŞTU
Başkan Osman Toprak; DOBRA DOBRA KONUŞTU

Başkan Osman Toprak; DOBRA DOBRA KONUŞTU

Bu sezon tecrübeli futbolcuları transfer ederek takımın gücüne güç kattıklarını belirten Büyükşehir Gaziantepspor Başkanı Osman Toprak oyuncuların dayanışma içerisinde olmasının mutluluk verici bir durum olduğunu ifade etti. Yeni sezonda güzel neticeler alacaklarına inandığını belirten Toprak; Bu yılki yapmış olduğumuz transferlerle geçmişten gelen transferleri bir arada bu kadar kısa süre içerisinde tam anlamıyla kaynaşmış olmalarını görmek beni mutlu etti ve geleceğe dair de ümitli olmamızı sağladı. Sanki bir kolej takımı gibi her ne kadar içerisinde tecrübeli futbolcularımız olsada birbirlerinin her türlü problemiyle ilgileniyorlar. En ufak bir sağlık problemi olduğunda bile bir futbolcunun diğerinin yanına gidip onun sorunu ile alakalı kendi sorunuymuş gibi ilgilenmesi inşallah birlik beraberlik dayanışma ruhu sahaya yansırsa güzel neticeler alacağımızı tahmin ediyorum.

AMACIMIZ GAZİANTEPSPOR’A RAKİP OLMAK DEĞİL

Son yapılan kongrede alınan karar gereği yapılan isim değişikliğinde ortaya çıkan dedikodularada açıklık getiren Toprak Gaziantepspor’a rakip olmak gibi bir düşünce içerisinde olmadıklarını belirterek; “Kendi yönetici arkadaşlarımızlada konuşuyorduk. Benim kulüp başkanı olarak göreve başladığım süre yaklaşık  2 yıl oldu. Ben 2 yıl önce göreve seçildikten sonra sürekli söylediğim şuydu. Gaziantepspor bizim şehrimizin en önemli markalarından bir tanesi. En değerli markalarından birtanesi. Şehrin hepsinin istisnasız olarak sanayicinin, gazetecinin, spor kamuoyunun sahip çıkması gereken bir değer.

BELEDİYELER PROFESYONEL SPOR KULÜPLERİNE YARDIM EDEMİYOR

Bunun yanında Belediyeler profesyonel spor kulüplerine yardım edemiyor. Ama bizim ismimiz geçmişten gelen yasal değişiklik yapmadan önce kurulmuş olan Gaziantep Büyükşehir Belediyespor idi. Fakat belediyeden biz kulüp olarak mali anlamda destek alamıyoruz. Çünkü yasal engeller var.  Ama sanki hala belediyenin takımıymış gibi bir algı var. Bu Gaziantep spor camiasında taraftarın kulübü tam anlamıyla sahiplenmemesinede neden oluyor. Bizim buradaki isim değişikliğimizin altında yatan neden Gaziantepspor’a rakip çıkma gibibir düşünce değil. Gaziantepspor bizim kulüp anlamında abimiz. Biz her noktada Gaziantepspor’a destek verdik vermeyede hazırız. Bundan sonraki süreçtede veririz. Ama iki takımın birbirine rakip olarak gösterilmiş olmasını doğru olduğunu düşünmüyorum.

HALKIN DAHA ÇOK SAHİPLENMESİ İÇİN DEĞİŞTİRDİK

Biz kendi yolumuzda iyi noktalara gelmek için mücadele ediyoruz. Onlarda kendi liglerinde mücadele ediyorlar. Burada isim değişikliği belirttiğim gibi halkımızın kulübü daha çok sahiplenmesi. Federasyon nezdinde ise nasıl olsa bukurum takımı düşsede kalsada üzerimizde bir baskı gurubu yok. Taraftar desteği yok algısını yıkmak adına. Biz kurum takımı değiliz. Biz Gaziantep’in takımıyız. Bunu ismimizdeki belediye ismini çıkarmak kaydıyla tüm spor kamuoyuna duyurmak istedik.

BÜLENT BÖLÜKBAŞI’NA GÜVENİYORUM

Bülent Bölükbaşı Gaziantep sporuna yıllarca hizmet vermiş. Gaziantepspor kamuoyunun yakından takip etmiş olduğu bir isim. 2 yılı aşkın olarakta bizde sportif direktör olarak görev yaptı. Ben Gaziantep’ta yetişmiş ve buraya gönül bağı ile bağlanmış birinin takımımıza daha faydalı olacağını düşündüm. Zaten kendisi kurmuş olduğu ekip içerisinde Gaziantep’ta yıllardır oynamış Kemal hocayı getirmiş olması bunlar hepsi birbirini tetikleyecektir diye düşünüyorum. İnşallah hem kendisi hem kulübümüz açısından hayırlı olur. Kendisininde teknik direktörlük kariyerinde ilk adımı. Kulübümüzü daha iyi noktalara taşıyacaktır diye ümit ediyorum.

OLUŞTURDUĞUMUZ TAKIM BEKLENTİLERİ KARŞILAYACAK

Geçen senede çok mütavizi bir kadro oluşturmuştuk. Fakat lig içerisinde almış olduğumuz neticeler beklentiyide üst sıralara taşıdı. Sezon başında düşüncemiz hep şuydu. Genç bir kadromuz vardı. Biz takımın iskeletini oluşturalım üstlerde olmasada ortalarda ama seyir zevki yüksek olan bir takım oluşturmak istemiştik. Hamdolsun geçen senede bu hedefimize ulaştık ve son ana kadar play-off’u kovalayan bir takım olduk. Bu hedefimizi ligin son 3 maçına kadar kovaladık. Bu senede kulübümüzün mali durumunu zorlamadan yine sporseverlerinde zevkle izleyeceği bir takım oluşturma gayreti içerisinde olduk. Beklentileri düşürmeyecek insanları hayal kırıklığına uğratmayacak bir takım oluşturduğumuzu düşünüyorum. Tabi sezon içerisinde iyi olmanız sizin bulunduğunuz noktayı belirlemiyor.  Hakemlerin vermiş olduğu kararların bunda çok etkisi var. İlk 6 veya ilk 2’yi hedefliyorum demek çok zor. O yüzden biz yine her maçımızı kazanmak için sahaya çıkan bir takım olmak için çaba sarfedeceğiz.

TARAFTAR İÇİN YENİ PROJELERİMİZ OLACAK

Yeni sezonda yine geçen sene olduğu gibi taraftarları tribüne çekmek için çalışmalar yapacaklarını ifade eden Başkan Osman Toprak; “Bu en büyük problemlerimizden bir tanesi yani sadece bizim değil Türkiye’de bir çok takımın probleminin başında değil. Passolig uygulamasının başlamasından sonra taraftar sayısında azalma oldu. Herhalde her hafta taraftarların passolige gidip bilet ücreti yüklemek eziyetli olabildiği için bu azalmadaki etken rol oluyor diye düşünüyorum. Bununla ilgili kampanyalar düzenledik. Maç izlemek isteyen öğrencilerimizin passoliglerini biz aldık. Biz geçen yıl özellikle beden eğitimi öğretmenleriyle sık sık toplantılar yaptık ancak başarı sağlayamadık. Tabi futbol skor oyunu. Başarı olduğu zaman üst sıralara oynayan takım olduğu zaman daha heyecanlı hissediyorlar ve maçı statta gelip izlemek istiyorlar. Alacağımız neticeler sporseverleride sahaya çekecektir. Bununla ilgili çalışmalar yapacağız. “ dedi.

İLK DUYDUĞUMUZDA İNANAMADIK

Bir gurup Fethullah Terör Örgütü’ne bağlı olan kişilerin yaptığı darbe girişimini ilk duyduklarında inanamadıklarını söyleyen Başkan Osman Toprak o gece Gaziantep’te yaşananlarıda anlattı.  Vali Ali Yerlikaya’nın oluşturmuş olduğu kriz masasında hep beraber çalıştıklarını belirten Toprak; 15Temmuz gecesinde ilk girişimle ilgili duyumları aldığımızda sayın valimizin oluşturmuş olduğu kriz masasında birlikte çalıştık. Tabi ilk önce inanamadık. Demokratik ve milli iradenin seçmiş olduğu hükümetin başında olduğu zamanda böyle bir kalkışmanın olabileceğine ihtimal vermiyorduk. İlerleyen saatlerde cani bir terör örgütünün FETÖ’nün milletin parası ile alınmış devlete ait silahlarla millete karşı ateş edebildiğini gördük. Kandil’de PKK’ya ve yine terör örgütü  İŞİD’e karşı kullanmadığı silahları Millete ve milletin iradesinin tecelli edildiği TBMM’ye atabildiğini gördük. Ama çok büyük bedelleri var. 250 civarında şehidimiz var. Mekanları cennet olsun. Bu durum aslında bundan sonraki süreçte Türkiye’deki demokrasinin ne kadar sağlam temeller üzerine oturtulduğunun göstergesidir. Vatandaşımız canını hiçe sayarak tankın önüne atlıyor. Bir tankın önüne atlıyor kalkıyor ikinci tankın önüne atlıyor. Devletine milletine karşı olan sevginin reflekse dönüşmüş halidir. İnşallah sonsuza kadar milletimiz bu başarısız darbe girişimi ile birlikte kurtulmuştur diye düşünüyorum. Milletimiz seçilmiş hükümetinin yanında bu kadar net duruş sergiler haldeykende bundan sonra hiçbir gurubun böyle bir teşebbüste bulunma ihtimalinin kalmadığını düşünüyorum.” Şeklinde konuştu.

ROPÖRTAJ; ALİ BUDAK

Gaziantep Radyo Televizyon

BENZER HABERLER

Gaziantep Radyo Televizyon

İletişim Bilgilerimiz

Telefon numaramızdan ve mail adresimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

+90 342 230 36 36

info@grt.com.tr