Güvenevler Mahallesi 29063 Nolu Sokak No:18 Ay Plaza - Şehitkamil / Gaziantep
title icon
DOLAR

ALIŞ: 6,04 - SATIŞ: 6,05

title icon
EURO

ALIŞ: 6,75 - SATIŞ: 6,76


'Madde bağımlılığı büyük tehlike'
'Madde bağımlılığı büyük tehlike'

'Madde bağımlılığı büyük tehlike'

Zirve Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Kısa gençlerin önünde ki en büyük tehlikenin madde ve alkol bağımlılığı olduğuna dikkat çekti.

Yeşilay Haftası nedeniyle yazılı bir açıklama yapan Kısa, şu görüşlere yer verdi;

"Çağımızın en temel problemlerinden olan bağımlılığın şüphesiz ki  kötü hali madde ve alkol bağımlılığıdır. Özellikle çocuk ve gençlerimizi olumsuz yönden etkileyen uyuşturucu madde, alkol ve sigara bağımlılığı dünyada olduğu gibi ülkemizde de çok büyük bir sorun haline gelmiştir.

İnsan sağlığını olumsuz yönde etkileyen uyuşturucu maddeler, alkol ve sigaraya karşı, toplumu bilgilendirmeye, bilinçlendirmeye ve kamuoyu oluşturmaya çalışıldığı devlet organları ile iş ve gönül birliği yaparak sağlıklı bir neslin ve toplumun oluşması adına Yeşilay Haftası oldukça önemlidir. Bu maddelere karşı mücadele eden çalışmaları desteklemek, sorumluluk taşıyan herkesin görevi olmalıdır. Sağlıksız nesil ve toplumların hiçbir alanda başarılı olmaları mümkün olmadığı gibi, insanların uzun ömürlü olmaları fiziken ve ruhen sağlıklı olmalarına bağlıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle  gelecek nesillerimizi madde bağımlılığı konusunda gerekli tüm bilgileri edinmeye ve Yeşilay gönüllüsü olmaya davet ediyor,  Yeşilay Haftası’nın kutluyor, herkese sağlık ve yaşam dolu bir ömür diliyorum." Dedi.

AYDIN AKYÜREK

Gaziantep Radyo Televizyon

BENZER HABERLER

Gaziantep Radyo Televizyon

İletişim Bilgilerimiz

Telefon numaramızdan ve mail adresimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

+90 342 230 36 36

info@grt.com.tr