Güvenevler Mahallesi 29063 Nolu Sokak No:18 Ay Plaza - Şehitkamil / Gaziantep
title icon
DOLAR

ALIŞ: 6,73 - SATIŞ: 6,75

title icon
EURO

ALIŞ: 7,32 - SATIŞ: 7,33


Annenin dördüz sevinci
Annenin dördüz sevinci

Annenin dördüz sevinci

Gaziantep’te 2 yıllık evli Ayşe Bilici, ilk doğumunda 4 kız bebek dünyaya getirdi. Dört bebek dünyaya getirmenin hem sevincini hem de şaşkınlığını yaşayan Bilici, “4 çocuk yetmez inşallah daha fazla evladımız olur” dedi.
Yaşadıkları köyde dördüz bebek doğuran ilk kişinin kendisini olduğunu söyleyen anne 22 yaşındaki Ayşe Bilici, "Eşimle dördüz bebeklerimizin olduğunu duyunca ilk önce şaşırdık. Fakat daha sonra şaşkınlığımız sevince dönüştü. Çok iyi geçen sezaryen ameliyatı ile bebeklerimi dünyaya getirdim. Şu an ben gayet iyiyim, bebeklerimiz de iyi, bunlar büyürse 4 çocuk yetmez, inşallah daha fazla evladımız olur" dedi. 
Dördüz bebeğe hamile kalmanın çok nadir bir durum olduğunu söyleyen Kadın Doğum Uzmanı Doktor Resul Arısoy, "Hastamız Ayşe hanımla haftalık düzenli takipleri sürekli sürdürdük. Hastaneye yattıktan sonra dördüncü gün sezaryen yöntemiyle doğurdu. Ameliyat esnasında bir sıkıntımız olmadı. Çocukların durumu şu anda iyi. Dört bebekte yeni doğan yeni bakımda. Bundan sonra da inşallah çocukları kucaklarına alırlar. Hayatımda yaptığım ikinci dördüz gebelik doğumu oldu. Bu çok çok nadir bir ve zor bir gebelik. Bebekler küçük doğuyor ve bebek ölüm riski diğer hamileliklere göre oldukça fazla" diye konuştu.
(İHA)

Gaziantep Radyo Televizyon

BENZER HABERLER

Gaziantep Radyo Televizyon

İletişim Bilgilerimiz

Telefon numaramızdan ve mail adresimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

+90 342 230 36 36

info@grt.com.tr