Güvenevler Mahallesi 29063 Nolu Sokak No:18 Ay Plaza - Şehitkamil / Gaziantep
title icon
DOLAR

ALIŞ: 6,73 - SATIŞ: 6,75

title icon
EURO

ALIŞ: 7,32 - SATIŞ: 7,33


BÜYÜKŞEHiR?DEN ÜCRETSiZ SAĞLIK TARAMASI
BÜYÜKŞEHiR?DEN ÜCRETSiZ SAĞLIK TARAMASI

BÜYÜKŞEHiR?DEN ÜCRETSiZ SAĞLIK TARAMASI

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından alınan üç yeni araç Gaziantep genelinde sağlık taraması yapacak. 

Gezici mamografi, ağız-diş sağlığı ve tüberküloz (verem) alanlarında ücretsiz sağlık hizmeti verecek olan araçlar, özellikle Gaziantep’in yoksul mahallelerinde hizmet verecek.
Araçları ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, biz insanı merkeze alan hizmet anlayışına göre hareket ettiklerini belirterek, “Bir protokol imzaladık önce erken teşhis ve tedavi ile alakalı büyükşehir belediyesi olarak ve halk sağlığı il müdürlüğü olarak önce kanser erken tedavi merkezini açtık. Bütün hanımların geleceği kanserle mücadelede erken teşhisi bilgilendirmesi alakalı ön teşhisin yapılacağı bir sistem kurduk. Kadınlarımız gelip başvuruyorlar kendi sağlıkları için gerekli bilgiyi alıyorlar. Herkes buraya ulaşmayabilir onun için biz ulaşılabilirliği arttırmak için mobil bir çalışma yapmaya karar verdik. Bunun sonucunda bugün bu gördüğünüz mobil mamografi dediğimiz sistemin dizaynını yaptık bu Türkiye’deki en modern donatılmış mobil Momografi cihazıdır. Varoşlarla eğitim seviyesi düşük olan bilgiye ulaşmakta güçlük çeken ekonomik olarak gelip buralarda bu yapılacak sağlık hizmetlerine gelip istifade edecek durumda olamayan daha muhtaç olan kesimleri ayağına taşıyalım istedik” dedi.
Şahin daha sonra İl Sağlık Müdürü ve Halk Sağlık Müdürüyle birlikte araçları gezdi.

Gaziantep Radyo Televizyon

BENZER HABERLER

Gaziantep Radyo Televizyon

İletişim Bilgilerimiz

Telefon numaramızdan ve mail adresimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

+90 342 230 36 36

info@grt.com.tr