Güvenevler Mahallesi 29063 Nolu Sokak No:18 Ay Plaza - Şehitkamil / Gaziantep
title icon
DOLAR

ALIŞ: 6,10 - SATIŞ: 6,11

title icon
EURO

ALIŞ: 6,59 - SATIŞ: 6,60


GAZiANTEP?TE BiR iLK!
GAZiANTEP?TE BiR iLK!

GAZiANTEP?TE BiR iLK!

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Gaziantep’te ilk defa kullanılan, Türkiye’de ise 8 tane bulunan Türkiye'de üretilen Robotik Yürüme Cihazı’nın da içinde bulunduğu, günlük 250 kişinin tedavi görebileceği Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinin açılışını yaptı. 

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Kamu Hastaneler Birliği 25 Aralık Devlet Hastanesinde kurulan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nin açılışını yaptı. Açılışa Bakan Şimşek’in yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep Vali Yardımcısı Mehmet Tevfik Emre, Gaziantep Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Hayati Deniz, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, hastane yöneticileri ve çok sayıda bürokrat katıldı. Kurdeleyi kesen Bakan Şimşek ve beraberindekiler, merkezi gezdi.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Gaziantep’te ilk defa kullanılan ve Türkiye’de sadece 8 tane bulunan Robotik Yürüme Cihazı hakkında bilgi aldı. Robotik Yürüme Cihazı’nda tedavi gören bir hasta ile sohbet eden Şimşek, eskiden insanların Robotik Yürüme Cihazı’nda tedavi olmak için yurt dışına gittiklerini fakat bundan sonra gitmeyeceklerini belirtti.

Hastaya da geçmiş olsun dileklerinde bulunan Bakan Şimşek, merkezde çalışanlara başarı diledi.

Gaziantep Radyo Televizyon

BENZER HABERLER

Gaziantep Radyo Televizyon

İletişim Bilgilerimiz

Telefon numaramızdan ve mail adresimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

+90 342 230 36 36

info@grt.com.tr