Güvenevler Mahallesi 29063 Nolu Sokak No:18 Ay Plaza - Şehitkamil / Gaziantep
title icon
DOLAR

ALIŞ: 5,79 - SATIŞ: 5,80

title icon
EURO

ALIŞ: 6,42 - SATIŞ: 6,43


Dar gelirli vatandaşlar için TÜP BEBEK MÜJDESİ
Dar gelirli vatandaşlar için  TÜP BEBEK MÜJDESİ

Dar gelirli vatandaşlar için TÜP BEBEK MÜJDESİ

Bebek sahibi olamayan dar gelirli ailelerin dört gözle bekledikleri tüp bebek protokolü için imzalar atıldı.  Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in de katılımıyla gerçekleşen protokol, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve SANKO Hastanesi işbirliği ile gerçekleştirildi.

ŞİMŞEK’TEN BELEDİYEYE İLK ZİYARET

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in seçim yoğunluğu nedeniyle gelemediği ve ilk defa bu vesileyle geldiğini belirttiği protokole katılım yoğundu. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in ev sahipliğinde gerçekleşen protokole; Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Adil Konukoğlu, SANKO Üniversitesi Rektörü Osman Sınav, Gaziantep Milletvekilleri Mehmet Erdoğan ve Nejat Koçer, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve AK Parti Gaziantep İl  Başkanı Eyüp Özkeçeci katıldı. 

ŞAHİN, ŞİMŞEK’E TEŞEKKÜR ETTİ

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin; “Şu anda elimizde iki önemli protokolümüz var. Biri hanımların bizden uzun süredir talep ettiği en önemli desteklerden  tüp bebekle ilgili destekti. Çünkü bakanlığım süresince de bu ihtiyacı gördük. 900 aileye tüp bebek desteği vermiştik ve bu ailelerin yüzde yetmişi evladına kavuştu. Şimdi kendi şehrimizde Sağlık Bakanlığıyla birlikte buraya tüp bebek merkezi kurmayı planlıyoruz. Çok az bir işlemi kaldı, her konuda bize verdiği destekten dolayı Maliye Bakanımıza da bir kere daha teşekkür ediyoruz” dedi.

EN ANLAMLI PROTOKOL

Şahin; “Tüp bebek merkezi olan hastanelerimizden destek alıyoruz bugün SANKO Hastanemizin katılımıyla bir protokol  imzalayacağız. Burada özellikle en alt gelir grubu, sosyal güvencesi olmayan ve bebek sahibi olamayan ailelere SANKO Hastanesi üzerinden destek vereceğiz” şeklinde konuştu.

ZAMAN TANITIM ZAMANI

Gaziantep tanıtım protokolüne de değinen Şahin; “Bu şehrin küresel olarak tanıtımı çok önemli. Bunun için zaman tanıtım zamanı. Elimizdeki fırsatları anlatma zamanı. Bu anlamada çok önemli bir proje yaptık ve kalkınma ajansımızdan cazibe merkezi olarak bir destek istedik. Genel sekreterimiz ve sayın Valimizin önderliğinde Gaziantep Geliştirme Vakfının da aktif bir şekilde işe girmesiyle evrensel bir şehir nasıl olacağız bunu başarmak istiyoruz. Turizm pastasından bu şehir olarak istifade edip daha fazla turiste hitap edeceğiz, ve bu gücü şehrin rekabet edebilmesi anlamında bir fırsata dönüştüreceğiz.  Şehrin markalaşması anlamında uluslarası boyutta sınıf atlatacağız” ifadelerini kullandı.

“GAZİANTEP’E KADIN ELİ DEĞDİ”

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ise; “Bir buçuk ay buralarda koşturduk ama hiç buraya uğrayamadım, yoğunluktan sahada koşturduk. Artık söylememe gerek yok ama bu şehre kadın eli değdiği belli oluyor. Zaten Asım Bey çok güzel işler yaptı ama değerli bakanımız da bu şehri küresel ölçekte daha iyi bilinen büyük bir sanayi, ticaret, sanat, turizm ve sağlık merkezi noktasına getirmek için her gün duvar örmeye devam ediyor. Bugünkü hastane bunun örneği” şeklinde konuştu.

KONUKOĞLU TEŞEKKÜR ETTİ

İmzalarına tılmasıyla birlikte tamamlanan protokolün ardından Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Sanko Hastanesi’ne ve verdikleri destekten ötürü Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Adil Konukoğlu’na teşekkür etti. Konukoğlu ise; “Bize böyle bir fırsat tanıdığınız için biz  teşekkür ediyoruz” dedi. İZZETTİN ENCU

Gaziantep Radyo Televizyon

BENZER HABERLER

Gaziantep Radyo Televizyon

İletişim Bilgilerimiz

Telefon numaramızdan ve mail adresimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

+90 342 230 36 36

info@grt.com.tr