Güvenevler Mahallesi 29063 Nolu Sokak No:18 Ay Plaza - Şehitkamil / Gaziantep
title icon
DOLAR

ALIŞ: 6,10 - SATIŞ: 6,11

title icon
EURO

ALIŞ: 6,59 - SATIŞ: 6,60


Anne olmak isteyenlerin umudu daha da arttı
Anne olmak isteyenlerin umudu daha da arttı

Anne olmak isteyenlerin umudu daha da arttı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Özel Sani Konukoğlu Hastanesi arasında tüp bebek yapımı için protokol imzalandı.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in de hazır bulunduğu protokol, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanvekili Adil Konukoğlu arasında gerçekleşti.

Protokol öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Başkan Şahin, kadınlar tarafından kendisine yöneltilen tüp bebek soruların çokluğuna dikkat çekti. Şahin, bakanlığı döneminde de böyle bir proje başlattıklarını ve müracaat eden ailelerin yüzde 70’inin çocuk sahibi olduğunu söyledi.

Aynı projeyi şimdi Gaziantep’te hayata geçirmek istediklerini aktaran Şahin, bunu gerçekleştirirken hastanelerden de destek aldıklarını vurguladı. Bu kez Sani Konukoğlu Hastanesi ile bu protokolü yaptıklarını aktaran Şahin, “Bu projeden en alt gelir grubu, sosyal güvencesi olmayan ve bebek sahibi olamayan ailelere Sani Konukoğlu Hastanesi üzerinden destek vereceğiz” dedi.

Müracaatların bizzat Büyükşehir Belediyesi’ne yapılacağını belirten yetkililer, tüp bebekten yararlanabilmek için 24–40 yaş arasında, daha önce hiç tüp bebek denemesi yapmamış olmaları gerektiğini belirtti. Müracaatların ilk etapta 40 kişi ile sınırlı olduğunu ve herhangi bir ücret alınmayacağı açıklandı.

Gaziantep Radyo Televizyon

BENZER HABERLER

Gaziantep Radyo Televizyon

İletişim Bilgilerimiz

Telefon numaramızdan ve mail adresimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

+90 342 230 36 36

info@grt.com.tr