Güvenevler Mahallesi 29063 Nolu Sokak No:18 Ay Plaza - Şehitkamil / Gaziantep
title icon
DOLAR

ALIŞ: 6,10 - SATIŞ: 6,11

title icon
EURO

ALIŞ: 6,59 - SATIŞ: 6,60


Bakan tarih verdi
Bakan tarih verdi

Bakan tarih verdi

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Gaziantep’e geldi. Şehitkamil Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi açılışına katılan Bakan Müezzinoğlu, sağlık alanında yatırımları devam ettiğini belirterek şehir hastanesinin açılacağı tarihi de verdi. Bakan Müezzinoğlu, Ersin Arslan’ın şehit edilmesinin de Gaziantep’e yakışmadığını belirterek “Sağlıkta şiddet konusunda Gaziantep’te yüreğimiz yanık” dedi. Bakan Müezzinoğlu’nun katıldığı programda 20 adet de yeni ambulansın sirenleri aynı açılarak hizmete sunuldu.

Şehitkamil Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi açılışı ve 20 adet ambulansın hizmete sunulması programı, Sağlık Bakanın Mehmet Müezzinoğlu’nun da katılımı ile gerçekleştirildi. Özgürlük Mahallesi’nde hizmete açılan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi açılışı törenine, Sağlık Bakanı Müezzinoğlu’nun yanı sıra Vali ali Yerlikaya, milletvekilleri Nejat Koçer, Halil Mazıcıoğlu, Mehmet Erdoğan, Canan Candemir Çelik, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Gaziantep Milletvekili Adayı Abdülhamit Gül, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Şehitkamil Kaymakamı Ali Dursun,  AK Parti İl Başkanı Eyüp Özkeçeci, çok sayıda sağlık çalışanı ve vatandaş katıldı.

SİRENLER EŞLİĞİNDE HİZMETE SUNULDU

Açılış konuşmalarının ardından önce hizmete sunulan 20 adet ambulansın hizmete sunulması kurdele kesimi ile yapılırken kurdeleyi Sağlık Bakanı Müezzinoğlu ve beraberindeki protokol üyeleri beraber kesti. Kurdelenin kesimi esnasında 20 ambulansın aynı anda sirenleri açıldı ve adeta siren şov yapıldı. Ambulansların hizmete sunulmasından sonra Sağlık Bakanı Müezzinoğlu ve beraberindeki protokol üyeleri ağış ve diş sağlığı merkezinin de açılış kurdelesini kesti ve hastaneyi gezerek inceledi.

BAKAN MÜEZZİNOĞLU’NDAN YENİ UYGULAMA MÜJDESİ

Şehitkamil Devlet Hastanesi ağız ve Diş Sağlığı Merkezi açılışı ve 20 adet ambulansın hizmete sunulması programında konuşan Sağlık bakanı Mehmet Müezzinoğlu artık her ailenin aile hekimleri olduğu gibi ağız ve diş sağlığı hekimlerinin de olacağının müjdesini vererek, “Açılışını yapacağımız ağız ve diş sağlığı merkezinin hayırlı hizmetler vermesini diliyorum. Medeniyet anlayışımızın temelinde insanı yaşat ki devlet yaşasın, insanı yücelt ki devlet yüceltsin anlayışı var. AK Parti olarak bu anlayışla 2002 yılından bugüne kadar gece gündüz demeden koşuyoruz. Geçtiğimiz 12 yıl içinde peş peşe güzel eserler bıraktık. Sağlık alanında bu milletin iradesine zaman zaman darbe yapanlar, milletin iradesini yok farz edenler, milli iradenin üzerinden zaman zaman tanklarla geçenler bu kararlara imza atmaya çalıştı. Kurucu genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a muhtar bile olamaz dediler. Ama o milletle beraber yürüdüğü için artık bu ülkede millet ne derse o oluyor. yeni bir uygulamaya başlıyoruz. Aile hekimliğinden sonra artık bütün ailelerimizin ağız diş sağlığı hekimi de olacak. biz fakirimizi fukaramızı ve vatandaşın her kesimi sağlığın en iyisine ulaşması için yollar açtık. Eskiden 6 tane ambulansın 2’si arızalı, diğer ikisinin tıbbi donanımı yoktu, diğer ikisinin de hastayı taşıyacak mazotu yoktu. Şimdi tek dağıtımda 20 tane ambulans dağıtıyoruz. Bu yıl ocak ayında 800 ambulansı tek seferde ülke genelinde dağıttık” ifadelerinde bulundu.

ŞEHİR HASTANESİ 30 AĞUSTOS’TA AÇILACAK

Ambulans helikopterleri ve ambulans uçaklarının ülke genelinde hizmet verdiğini kaydeden Bakan Müezzinoğlu, “Gaziantep bin 875 yatak kapasiteli şehir hastanesine kavuşacak. Bütün şehir hastaneleri ile ilgili bizi tam 3 yıl geciktirdiler. Yürütmeyi durdurma kararları aldılar. Meclisten kanun çıkardık ama kanunu anayasa mahkemesine götürdüler. Neden götürdüler? Bu millet şehir hastanelerini hak etmiyor diyerek götürdüler. Recep Tayyip Erdoğan ne dedi? siz ne yaparsanız yapın bu hastaneler olacak dedi ve oluyor. Gaziantep’te de şehir hastanesi konusunda bir nedenden dolayı geciktik. Bugün Mersin’de şehir hastanesini gördük. Adana’da da bin 555 yataklı şehir hastanesinin deprem güçlendirme sistemi dünyanın en ileri teknoloji kullanılan depreme karşı teknoloji kullanılan hastanesi olarak yapılıyor. Gaziantep 7 Haziran’da bunlara engel olana gerekeni yapacak. Gaziantep’e geçtiğimiz Ramazan ayında geldik. O gün yüklenici firma harfiyata başlamıştı. Kamuoyu dedi ki, bu şehrin dışında ve ulaşımı kolay değil. Ne olur bunun yerini değiştirelim dediler. Geldik ve Karataş bölgesine baktık. Ulaşımı ile uygun olduğunu gördük. Fatma Şahin kardeşimiz de bunun altyapısını yapacağını söyledi. Şu anda geldiğimiz nokta, 1 ayın içinde bütün işlemleri bitmiş ve yüklenici firmanın çalışacağı bir süreci başlatıyoruz. 2-3 ay sonra gelecek ve Gaziantep’te o inşaatı yerinde hep beraber göreceğiz ve bitişi tarihini alacağız. 30 Ağustos 2017’de Gaziantep Şehir Hastanesi’ni hep beraber açacağız. Yeter ki birlik beraberliğimizi bozmayalım. CHP’li ve MHP’li kardeşlerimize de bu eserlerde daha güzel hizmetleri biz yapacağız” dedi.

BAKAN’DAN PENSİLVANYA’YA MESAJ

Perilikaya Hastanesi için de yer tesliminin yapıldığını belirten Bakan Müezzinoğlu, “Bizim anlayışımız hizmet. Biz güç odaklarına inanarak bu yola çıkmadık, Pensilvanya’ya da güvenerek yola çıkmadık. Biz bu ülke insanına, milletimize inanarak bu yola çıktık ve sizlerle yola devam edeceğiz. 30 üniteli ve ileri tıbbi donanımlı ağız diş sağlığımızı açmaktan memnuniyet duyuyorum” diye konuştu.

“GAZİANTEP’E YAKIŞMADI”

Şehit Doktor Ersin Arslan’ın öldürülmesinin Gaziantep’e yakışmadığını aktaran Bakan Müezzinoğlu, “Sağlık alanında insanların memnuniyetinin artmasında cumhurbaşkanımızın, başbakanımızın ve AK Parti’nin büyük katkısı vardır. Sağlık çalışanlarımız 24 saat gece gündüz demeden vatandaşlarımızın yanında oluyor. O nedenle ne olur sağlık çalışanlarımıza sahip çıkalım. Onlara şiddete hep birlikte sahip çıkalım. Gaziantep’te bu anlamda yüreğimiz yanık. Doktor Ersin Arslan’ın dedesini tedavi ettiği biri tarafından şehit edilmesi Gaziantep’in edebine, değerlerine ve insanı duruşuna yakışmayan bir tablodur. Hekimlerimize hep birlikte sahip çıkalım” şeklinde konuştu. 

HAYIRLI OLSUN

Açılışta milletvekili adayları ve milletvekilleri adına konuşan Gaziantep Milletvekili Adayı Canan Candemir Çelik, “Yatırımların ardı arkası kesilmeyeceğini biliyoruz. Sağlık bakanımız buraya geldi ve Gaziantep’e vereceği mesajlar var. Bu sağlık yatırımının hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

VALİ YERLİKAYA RAKAMLARLA KONUŞTU

Vali Ali Yerlikaya ise konuşmasında Gaziantep’in sağlık alanındaki konumu ve sayısal verileri hakkında bilgiler vererek, “Bugün açılışını yapmakta olduğumuz ağız ve diş sağlığı merkezi ile şehrimizdeki bu kategorideki hastane üçe ulaşıyor. Gaziantep, Güneydoğu’da Akdeniz ile Mezopotamya, İpek Yolu üzerinde önemli bir güzergahta bulunuyor. Ortadoğu’daki sağlık merkezi olmaya aday bir şehrimizdir. Devletimiz ve hükümetimiz bunu gördü ve Gaziantep’in bölgenin sağlık merkezi olması yönünde hareket ediyor. İlimizdeki ambulans sayısı 77’ye ulaştı. 1 yıl içinde bu ambulanslarımız 108 bin vakaya ulaştılar. İlimiz 2009 yılında helikopter ambulans, bir yıl sonra da uçak ambulans hizmeti almaya başladı. Sağlık hizmetlerinden memnuniyet oranı 2002 yılında yaklaşık yüzde 40 civarındayken geçen sene bu rakam yüzde 96’ya ulaşmıştır. Sağlıkta daha güçlü konuma gelmek için devam etmekte olan projeler var. Bu eserin şehrimize kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu.

Mahmut ÖZKILIÇ

Gaziantep Radyo Televizyon

BENZER HABERLER

Gaziantep Radyo Televizyon

İletişim Bilgilerimiz

Telefon numaramızdan ve mail adresimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

+90 342 230 36 36

info@grt.com.tr