Güvenevler Mahallesi 29063 Nolu Sokak No:18 Ay Plaza - Şehitkamil / Gaziantep
title icon
DOLAR

ALIŞ: 6,73 - SATIŞ: 6,75

title icon
EURO

ALIŞ: 7,32 - SATIŞ: 7,33


MESPA?DAN BİR İLK
MESPA?DAN BİR İLK

MESPA?DAN BİR İLK

Doğum sürecinde annenin, bebeğin ve doktorların ihtiyaçlarını en üst seviyede karşılamak, doğal doğumu desteklemek ve yaygınlaştırmak için dikey doğum yönteminden esinlenen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Ayşe Duman, MESPA Sağlık Malzemeleri A.Ş. desteğiyle Türk mühendislerle birlikte ‘Dikey Doğum Koltuğu’nu geliştirdi.

17. Yüzyılda yaygın olarak kullanılan dikey doğum yönteminden yola çıkılarak geliştirilen Vertical ‘Dikey Doğum Koltuğu’, MESPA Sağlık fabrikalarında Türkiye’de üretildi ve ilk kez expoMED fuarından görücüye çıktı. 

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Ayşe Duman’ın girişimi ve MESPA Sağlık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Polat’ın desteği ile hayata geçirilen proje, sanayici ve sağlık sektörü işbirliği ile 2 yıllık bir çalışma sonucunda geliştirildi ve Türkiye’de ve dünyada bir ilk niteliğinde. Dikey doğumun anne, bebek ve doktorlar için birçok avantajı olduğunu belirten Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Ayşe Duman; “Annenin dikey duruş ve squat (çömelme) pozisyonuna imkan veren “Dikey Doğum Koltuğu”, pelvisi kolaylıkla esneteceğinden kesi riskini de azaltıyor. Dikey doğum koltuğu ile “çatala bağlanma korkusu” kalmayan annenin tüm konforu da düşünülmüş olduğundan bedeni gevşeyerek ağrıları da en az seviyeye düşüyor, doğum süreci hızlanıyor ve doğal doğum şansı artıyor. Doğum sürecinde uygulanan tüm tetkikler, oturduğunuz yerden rahatlıkla takip edilebiliyor” dedi.

Isıtıcı modüllerle vücut sıcaklığının korunması ve masaj yapma özelliği sayesinde rahatlama sağlandığını belirten Dr. Ayşe Duman, “Oturma yüzeyindeki oturak çıkıntıları bükülebilir bir yapıda olduğu için doğum kanalını da daha açık hale getiriyor. Bebeğin doğum kanalında ilerlemesi kolaylaşarak gereksiz doğum kesilerinin ve ağrılarının önüne de geçilmiş olunuyor” dedi.

1996 yılından bu yana faaliyet yürüten ve endüstriyel atılımları, kalitesiyle hastaların ve sağlık sektörü çalışanlarının tüm ihtiyaçlarına cevap veren bir marka haline gelen MESPA Sağlık Malzemeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Polat, Türkiye’de ve dünyada ilk olma özelliğini taşıyan ürünün ortaya çıkmasının Türkiye’de yaygın olmayan Doktor-Sanayici işbirliğine de önemli bir örnek teşkil ettiğini söyledi.

6 Türk mühendis tarafından tasarlanan ve TÜBİTAK tarafından desteklenen Dikey Doğum Koltuğu hakkında bilgiler veren MESPA Sağlık Malzemeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Polat, ürünün bir referansı olmadığı için prototip üretimi ve test çalışmalarının meşakkatli ve uzun bir sürecin ardından tamamlandığını söyledi. Polat, “Bu alanda klinik deneyler yapıldı. Dikey doğum, dünyada ve ülkemizde doktorlar tarafından uygulanmak istenilen bir metot. Fakat bugüne kadar anneye, doktora konfor sağlayacak bir ürün yoktu. Biz bu ürünü geliştirdik. Multi fonksiyonel bir ürün. Jinekolojik muayene de rahatlıkla yapılıyor” dedi. 

Hijyen ön planda 

Vertical’ın plastik aksamları için anti bakteriyel (bakteri üretmeyen) özel üretim materyal kullanıldığını, oturma yerindeki materyalin ise su bazlı özel üretim poliüretan malzemeden tercih edildiğini dile getiren Polat, daha sonra şu bilgileri verdi: ”Bu tercihin en önemli sebeplerinden biri kullanılan malzemenin doğada çözünebilmesi ve çevre kirliliğine neden olmamasıdır. Özellikle hijyen gerektiren yerler portatif olup, çıkarılıp temizlenebilme kolaylığındadır. Hijyenin hassas olduğu diğer yerlerde de paslanmaz çelik malzeme kullanılmıştır. Kullanılan malzemeler gereği temizlenmesi oldukça kolay ve pratiktir.”

Teknik servis ve bakım sağlanıyor

“Vertical” ürünü hastaneye/yetkiliye teslim edildikten sonra, MESPA Sağlık ürün uzmanları tarafından ürünün özellikleri ile ilgili gerekli bilgiler ve eğitimler ilgili kişilere verileceğini de belirten Polat, ayrıca ürün ile birlikte ürüne dair bütün bilgilerin yer aldığı, kullanma kılavuzunun da teslim edileceğini kaydetti. Polat, ürünün garanti süresinin 2 yıl olduğunu, bu süre içerisinde teknik servis ve bakım onarım hizmetinin de kendileri tarafından sağlanacağını söyledi. 

MESPA SAĞLIK  HAKKINDA

MESPA Sağlık Malzemeleri A.Ş. 1996 yılında Mehmet Polat tarafından kurulmuştur. Endüstriyel atılımlarıyla, kaliteyle, hastaların ve sağlık sektörü çalışanlarının tüm ihtiyaçlarına cevap veren bir markadır. Hasta yatakları, sedyeler, medikal arabalar gibi geniş ürün yelpazesiyle 60’ı aşkın ülkede güvenilir bir çözüm ortağıdır. İleri teknolojiyle, titiz kalite kontrol, sektörün ihtiyaçlarının bilincinde Ar-Ge birimleri ve hepsi alanında uzman kadrosu ile bölgesel olarak değişen taleplere hızla cevap verebilen, hastane ekipmanı üretiminde öncü bir kuruluştur. 18 yıldır global başarısını sürdüren, kapsamlı müşteri ilişkileri ve satış sonrası hizmet veren; son teknolojiyle üretim yapan, yeni ürünlerin geliştirilmesi için geniş fonlar oluşturmasını sağlayan sağlık ekipmanları sektörünün lider markaları arasında yer alan güçlü bir firmadır.

ÜRÜNLERİMİZ

Hasta Yatağı (Patient Beds), Acil Müdahale Sedyesi (Emergency Stretcher), Transfer Sedyesi (Transfer Stretcher), Yemek Masası (Overbed Table), Medikal Araba (Medical Carts), Doğum Yatağı (Delivery Bed) HABER MERKEZİ

Gaziantep Radyo Televizyon

BENZER HABERLER

Gaziantep Radyo Televizyon

İletişim Bilgilerimiz

Telefon numaramızdan ve mail adresimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

+90 342 230 36 36

info@grt.com.tr