Güvenevler Mahallesi 29063 Nolu Sokak No:18 Ay Plaza - Şehitkamil / Gaziantep
title icon
DOLAR

ALIŞ: 6,10 - SATIŞ: 6,11

title icon
EURO

ALIŞ: 6,59 - SATIŞ: 6,60


Sağlık görünümden önemlidir
Sağlık görünümden önemlidir

Sağlık görünümden önemlidir

Granit kullanımı inşaat sektöründe giderek artmaktadır. Güzel görünüm vermesi, kolay temizlenebilmesi avantajları olarak görünüyor. Avantajlarının yanı sıra birçok dezavantajı da olan granitin kullanımıyla ilgili, Gaziantep Tabip Odası Başkanı Doktor Hamza Ağca önemli bilgiler verdi.

Estetik görünümü ve kolay temizlenebilir olması nedeniyle inşaat sektöründe ve kaldırım gibi alanlarda sıklıkla kullanılan granit, her gün kullanım alanı daha da artmakta. Ancak kaygan olması nedeniyle, kayıp düşmelere, sakatlanmalara yol açtığı için uzmanlar tarafından doğru yerlerde kullanılması tavsiye ediliyor. Konuyla ilgili bilgi veren Gaziantep Tabip Odası Başkanı Doktor Hamza Ağca “Sağlık öncelikli ise görüntü göz ardı edilmelidir” diyerek şunları söyledi:

“Dış mekanlarda yağmur ve kar yağdığında, ıslanan granit, kaldırım vb. yerde kullanılıyorsa, kayarak düşme ve sonucunda kol bacak başta olmak üzere gövdenin her yerinde, yaşa bağlı olarak kırıklara neden olmaktadır. Granitle yapılan kaldırım veya başka kaygan malzemelerle  yapılan zeminlerde 15 Ocak 2015 perşembe günü kentimizde yağan kar nedeni ile birçok düşme olayı oldu. Başka yerde düşme vakaları da olmuştur ama kaygan zemin düşmeyi kolaylaştırmaktadır.

İnşaat sektöründeki, müteahhit, mühendis ,mimar bütün çalışanlardan  beklentimiz kaygan malzemelerin yerde kullanılmamasıdır. Kaymaya bağlı düşme ,düşmeye bağlı kırıklar azaltılabilir.Granit duvarda vs. kullanılabilir. Sağlık ,güzel görünümden  önemlidir” İzzettin ENCU

 

Gaziantep Radyo Televizyon

BENZER HABERLER

Gaziantep Radyo Televizyon

İletişim Bilgilerimiz

Telefon numaramızdan ve mail adresimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

+90 342 230 36 36

info@grt.com.tr