Güvenevler Mahallesi 29063 Nolu Sokak No:18 Ay Plaza - Şehitkamil / Gaziantep
title icon
DOLAR

ALIŞ: 6,73 - SATIŞ: 6,75

title icon
EURO

ALIŞ: 7,32 - SATIŞ: 7,33


Sağlıkta sürpriz atamalar!
Sağlıkta sürpriz atamalar!

Sağlıkta sürpriz atamalar!

Gaziantep'te bulunan devlet hastanelerinin yönetimlerinde de değişimler olması bekleniyor.  Doç. Dr. Hayati Deniz, Gaziantep'in yeni genel sekreteri oldu. Sırada tıbbi, idari ve mali hizmetler başkanları var. Ayrıca Gaziantep'te sağlık alanında bazı yeni atamaların yapılacağı konuşuluyor.

YENİ PATRON HAYATİ DENİZ

Gaziantep Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Kadir Çağlar Çatak'ın görev süresinin yıl sonunda sona erecek olması nedeniyle yerine kimin atanacağı uzun zamandır gündemi meşgul ediyordu. Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Çatak'tan boşalan koltuğa Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Uygulama ve Araştırma Hastanesi Kalp Damar Cerrahi Ana Bilim Dalında görevli Doç. Dr. Hayati Deniz'in atanmasına karar verdi.  

YENİ BAŞKANLAR KİM OLACAK?

Yeni genel sekreter Hayati Deniz'in 2 Ocak'tan itibaren görevine başlayacağı belirtilirken, şimdi de tıbbi, idari ve mali hizmetler başkanının kim olacağı merak konusu oldu.  Alınan bilgilere göre Selim Bülent Cansunar’ın Tıbbi Hizmetler Başkanı, Selda Aslan’ın ise İdari Hizmetler Başkanı olarak atanma ihtimalinin yüksek olduğu konuşuluyor.

HASTANELERİN YÖNETİMLERİ DE DEĞİŞİYOR

Diğer taraftan devlet hastanelerinin yönetimleri de büyük ölçüde değişecek. Dr. Ersin Arslan Devlet Hastanesi’ne Gaziantep Üniversitesinden bir doçentin atanacağı, Mehmet Emin Türk’ün 25 Aralık Devlet Hastanesi yöneticiliğine getirileceği öğrenildi. Şehitkamil Devlet Hastanesi, Çocuk Hastanesi ve Kadın Doğum Hastanesine de yeni yöneticilerin atanması bekleniyor. AYDIN AKYÜREK

Gaziantep Radyo Televizyon

BENZER HABERLER

Gaziantep Radyo Televizyon

İletişim Bilgilerimiz

Telefon numaramızdan ve mail adresimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

+90 342 230 36 36

info@grt.com.tr