Güvenevler Mahallesi 29063 Nolu Sokak No:18 Ay Plaza - Şehitkamil / Gaziantep
title icon
DOLAR

ALIŞ: 6,10 - SATIŞ: 6,11

title icon
EURO

ALIŞ: 6,59 - SATIŞ: 6,60


Kanımızda Deva Var
Kanımızda Deva Var

Kanımızda Deva Var

Gaziantep Özel Deva Hastanesi, Kızılay’la birlikte ve hastane personeline yönelik olarak “Kanımızda Deva Var” sloganı ile bir kan bağışı kampanyası düzenledi. Hastane personeli bir gün içerisinde 101 ünite kan bağışlayarak erişilmesi güç bir rekora imza attı.

Deva Hastanesi Başhekimi Dr. Beyhan Tahmazoğlu’nun ilk bağışı yapmasıyla başlayan ve bir iş günü süren kampanyada toplanan 101 ünite kan Kızılay yetkililerini de şaşırttı. Kan bağışı kabul etmek üzere Deva Hastanesi’nin konuğu olan Kızılay ekibi “Biz bu sayıya binlerce kişinin çalıştığı büyük fabrikalarda ya da yine büyük mevcudu olan dersane ve okul gibi yerlerde ulaşabiliyoruz. Hem kan bağışı adedi hem de çalışma alanımızın güzelliği açısından mükemmel bir kampanya oldu. Tüm Deva Kurumları yöneticilerine ve Deva ekibine teşekkür ediyoruz” sözleriyle kampanyanın başarısını övdüler.

Hekimlerden hemşirelere, idarecilerden danışmanlara ve teknik görevlilere kadar tüm personeli ile kan vermeye koşan Deva Hastanesi personeli ile gurur duyduğunu söyleyen Başhekim Beyman Tahmazoğlu ise sözlerini şöyle sürdürdü. “Deva ailesi olarak ekibimin işinde olduğu kadar sosyal projelerde de aktif olması beni çok mutlu etti. Sağlık sektöründe hizmet veren bir kurum olarak mesleğimiz içerisinde bulunan bir alanda, kan bağışı konusunda yapılan bu projenin başarısı çok önemliydi. Ekibimizin profesyonellikle amatör ruhu bir arada barındırdığının ve işini kanıksamadığının kanıtıydı. Pek çok kişi sağlık personelinin bu tip konuları mesleklerinin bir parçası olarak gördüğünü ve çok önemsemediğini, böyle olayları rutinin bir parçası olarak gördüğünü düşünür. Bizim ekibimiz bunun böyle olmadığını ispatladı. Bu kampanyayı yılda birkaç kez yineleyerek geleneksel hale getirmek ve 101 olan kan bağışı sayısını da her kampanyada daha da artırmak istiyoruz. Sorumluluk bilinciyle hareket eden ekip arkadaşlarımın bunu başaracağına ve sadece mesleki olarak değil, gönüllülük gerektiren konularda da insan hayatının devamlılığına hizmet edeceklerine inanıyorum. Bu vesile ile tüm Gaziantep halkını da kan bağışı konusunda daha duyarlı olmaya davet ediyorum”

Gaziantep Radyo Televizyon

BENZER HABERLER

Gaziantep Radyo Televizyon

İletişim Bilgilerimiz

Telefon numaramızdan ve mail adresimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

+90 342 230 36 36

info@grt.com.tr